LIV

Design by Linda Vrňakova

Design by Linda Vrňáková

LINDA VRŇÁKOVÁ

EN

Photo by Petr Vyšohlíd

 

Jsem holka, kterou baví manuální činnost, ráda něco vytvářím a vyrábím. Už od malička mě to více lákalo do dědovy dílny v garáži než ke kočárku a panenkám.

Často chodím běhat nebo se jen tak procházet do přírody. Příroda je pro mě lékem na všechny choroby, neuvěřitelně mě dobíjí a inspiruje. Miluju malování. Malování je pro mě činnost, u které nemusím přemýšlet, bezmyšlenkovitě a spontánně vrhám barvy na plátno, skvěle se u toho dokážu odreagovat. A tím nejlepším odpočinkem je pro mě cestování. Cestuji za přírodou a poznáním jiných národů a kultur, za dobrodružstvím a hlavně za zážitky, ať jsou jakékoli, vždy si z nich vezmu jen to nejlepší.

Mojí tvorbu občas doprovázejí i pochybnosti. Pochybnosti o mě samé, jestli to, co dělám, je dobré. Jestli se to bude líbit i ostatním. Ale snažím se takovéto myšlenky vytěsňovat. Myslím si, že každá věc si najde své obdivovatele. Nebo v to alespoň věřím. Víra je pro mne velmi důležitou součástí mého života.

Velkou zvědavost i představivost ve mně vyvolávají staré věci. Ráda si vylezu k babičce na půdu a tam se třeba i několik hodin přehrabuji ve starých věcech nebo sem tam zajedu na nějakou skládku, kde se pro mě skrývají úplné poklady. Začala jsem z těchto skládek sbírat staré železné vany a vytvářím z nich nové věci ve formě sedacího nábytku. Pro mě mají staré věci neuvěřitelnou hodnotu, skrývají v sobě záhadnou historii a energii lidí, kteří je používali.

Recyklace mě fascinuje, ale především ráda vymýšlím nové věci, které mají praktické využití a zároveň nám zpříjemní nebo zkvalitní život. Vše, co vytvářím, je především má ruční práce. Všem mým produktům se snažím dodat osobitý vzhled, jedinečnost a exkluzivitu.

Snažím se k mé práci přistupovat zodpovědně, sociálně a ekologicky, zbytečně nevytvářet odpad a nepotřebné věci.