LIV DESIGN

Design by Linda Vrňáková

Design by Linda Vrňáková

SWINGY

ROZŠÍŘENÉ INFORMACE O PRODUKTU

 

 

 

PÉČE:

 

KŮŽE

Kožené části jsou z vepřové usně naimpregnované včelím voskem, proto k dalšímu ošetření doporučuji rovněž včelí vosk. Dbejte však na to, aby se vosk nedostal na látku. Předejít tomu můžete oblepením kožených částí krepovou páskou. Kožené díly mohou přesto barvit. Případné obarvení materiálu lze odstranit jelením či žlučovým mýdlem. Varianta s použitím umělé kůže speciální ošetření nevyžaduje.

DŘEVO

K ošetření dřevěných dílů doporučuji použít lněnou fermež. Můžete je samozře- jmě ošetřit i jiným ochranným prostředkem na dřevo. Dbejte na to, aby drážky rozpěrných tyčí, určených pro nasunutí na lana, zůstaly bez jakéhokoliv ošetření. V opačném případě může dojít k oděru, nebo znečištění lan při následném používání. Tato místa zalepte krepovou páskou a natírejte dřevěné tyče obvzláště opatrně.

PRANÍ

Skvrny a nečistoty lze odstranit hadříkem s mýdlovou vodou. Čistírna: křeslo s přírodní usní čistit pouze lokálně, neprat! Umělou kůži lze prát na šetrný program 30°C, odstředění max. 800 otáček. Lana lze prát v pračce na stejný program v ochraném bavlněném obalu. Doporučuji prací prášek bez bělidel a zjasňovačů, nepouží- vat aviváž. Sušení: křeslo není vhodné sušit v sušičce prádla. Sušte jej rozložené v suchém a teplém prostředí.

 

JAK NASADIT LANA PO VYPRÁNÍ:

Lana jsou přírodní bavlněná, nedoporučuji je tedy prát s pracím práškem, který obsahuje bělidlo viz. kolonka PRANÍ. Po vyprání lana trochu "nabobtnají" a nepůjdou tak lehce nasadit do rozpěrných tyčí. Doporučuji Vám lana na jejich koncích obmotat obyčejnou lepící páskou a stáhnout je tak, aby se jejich obvod zmenšil, pak jej snadněji protáhnete otvory v rozpěrných tyčích.

 

Upozornění:

Křeslo je při prvním používání velmi pružné, protože bavlněná lana nejsou "vytažena" do své finální délky. Během chvíle se lana usadí a křeslo již nebude pružit.